APC Smart-UPS X 120V Short Depth External Battery Pack SMX120BP apc SMX120BP
APC Smart-UPS X 120V Short Depth External Battery Pack SMX120BP
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SMX120BP
  • SKU: SMX120BP
  • MPN: SMX120BP
Ex Tax: MYR5,814.00
APC Smart-UPS X 120V Short Depth External Battery Pack Tower/Rack Convertible SMX120BP
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 4U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Installation guide, Rack mounting brackets
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Number of battery blocks per string: 10
  • Device mounting: Enclosed battery cartridge
  • Number of battery filled slots: 0
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Battery voltage: 120 V
  • Replacement battery: APCRBC143
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 432 mm
  • Width: 178 mm
  • Depth: 483 mm