APC Smart-UPS X 120V external battery pack SMX120RMBP2U apc SMX120RMBP2U
APC Smart-UPS X 120V external battery pack SMX120RMBP2U
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SMX120RMBP2U
  • SKU: SMX120RMBP2U
  • MPN: SMX120RMBP2U
Ex Tax: MYR8,892.00
APC Smart-UPS X 120V external battery pack rackmount / tower SMX120RMBP2U
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 2U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Installation guide, Rack mounting brackets
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Number of battery blocks per string: 10
  • Device mounting: Enclosed battery cartridge
  • Number of battery filled slots: 0
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Battery voltage: 120 V
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 85 mm
  • Width: 432 mm
  • Depth: 667 mm