APC Smart-UPS Ultra Lithium-Ion Battery Pack 1U SRTL50RMBP1U-LI apc SRTL50RMBP1U-LI
APC Smart-UPS Ultra Lithium-Ion Battery Pack 1U SRTL50RMBP1U-LI
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRTL50RMBP1U-LI
  • SKU: SRTL50RMBP1U-LI
  • MPN: SRTL50RMBP1U-LI
Ex Tax: MYR13,180.00
  • Number of rack unit: 1U
  • Battery type: Li-Ion (Lithium-Ion)
  • Provided equipment: Rack mounting brackets, Vertical mounting brackets
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Battery voltage: 50 V
Physical
  • Colour: Silver grey
  • Height: 43 mm
  • Width: 432 mm
  • Depth: 560 mm