APC Smart-UPS SRT 192V 5kVA and 6kVA Battery Pack SRT192BP apc SRT192BP
APC Smart-UPS SRT 192V 5kVA and 6kVA Battery Pack SRT192BP
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRT192BP
  • SKU: SRT192BP
  • MPN: SRT192BP
Ex Tax: MYR10,053.00
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 2U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Documentation CD, Installation guide, Warranty card
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery filled slots: 0
  • Device mounting: Stand alone battery stack
  • Battery voltage: 192 V
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Replacement battery: APCRBC140
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 432 mm
  • Width: 130 mm
  • Depth: 682.7 mm