APC Smart-UPS RT Battery Pack 192V rackmount 4U SRTG192XLBP2 apc SRTG192XLBP2
APC Smart-UPS RT Battery Pack 192V rackmount 4U SRTG192XLBP2
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRTG192XLBP2
  • Weight: 122.50kg
  • Dimensions: 30.50cm x 60.00cm x 80.00cm
  • SKU: SRTG192XLBP2
  • MPN: SRTG192XLBP2
Ex Tax: MYR18,738.00
  • Number of rack unit: 4U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Installation guide, Warranty card
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Device mounting: Stand alone battery stack, Rack mount
  • Number of battery filled slots: 4
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Battery voltage: 192 V
  • Replacement battery: APCRBC172
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 175 mm
  • Width: 440 mm
  • Depth: 700 mm