APC Smart-UPS Online 48V 1U External Battery Pack XBP48RM1U-LI apc XBP48RM1U-LI
APC Smart-UPS Online 48V 1U External Battery Pack XBP48RM1U-LI
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: XBP48RM1U-LI
  • SKU: XBP48RM1U-LI
  • MPN: XBP48RM1U-LI
Ex Tax: MYR7,623.00
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 1U
  • Battery type: Li-Ion (Lithium-Ion)
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery filled slots: 0
  • Device mounting: Rack mount
  • Battery voltage: 48 V
Physical
  • Colour: Black with silver front bezel
  • Height: 43 mm
  • Width: 432 mm
  • Depth: 521 mm