APC Smart-UPS On-Line SRT Rackmount Battery Pack for 2.2kVA SRT72RMBP apc SRT72RMBP
APC Smart-UPS On-Line SRT Rackmount Battery Pack for 2.2kVA SRT72RMBP
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRT72RMBP
  • SKU: SRT72RMBP
  • MPN: SRT72RMBP
Ex Tax: MYR7,145.00
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 2U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Documentation CD, Installation guide, Rack mounting brackets
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery filled slots: 0
  • Battery voltage: 72 V
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Replacement battery: APCRBC141
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 85 mm
  • Width: 432 mm
  • Depth: 594 mm