APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack for 6/10kVA SRV240BP-9A apc SRV240BP-9A
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack for 6/10kVA SRV240BP-9A
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRV240BP-9A
  • SKU: SRV240BP-9A
  • MPN: SRV240BP-9A
Ex Tax: MYR6,471.00
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack for 6/10kVA Extended runtime model, 240V SRV240BP-9A
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: User manual, Battery cable
  • Range of product: Easy UPS On-Line
Batteries & Runtime
  • Number of battery blocks per string: 20
  • Device mounting: Floor mounted
  • Number of battery filled slots: 0
  • Number of battery free slots: 0
  • Battery voltage: 240 V
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 368 mm
  • Width: 190 mm
  • Depth: 485 mm