APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack for 2/3kVA SRV72BP-9A apc SRV72BP-9A
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack for 2/3kVA SRV72BP-9A
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRV72BP-9A
  • Weight: 40.50kg
  • Dimensions: 32.50cm x 23.50cm x 56.50cm
  • SKU: SRV72BP-9A
  • MPN: SRV72BP-9A
Ex Tax: MYR3,051.00
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack for 2/3kVA Extended runtime model, 72V SRV72BP-9A
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: User manual, Battery cable
  • Range of product: Easy UPS On-Line
Batteries & Runtime
  • Number of battery blocks per string: 6
  • Device mounting: Floor mounted
  • Number of battery filled slots: 1
  • Number of battery free slots: 0
  • Battery voltage: 72 V
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 336 mm
  • Width: 190 mm
  • Depth: 425 mm