APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack (6/10kVA) SRV240RLBP-9A apc SRV240RLBP-9A
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack (6/10kVA) SRV240RLBP-9A
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRV240RLBP-9A
  • SKU: SRV240RLBP-9A
  • ISBN:
  • MPN: SRV240RLBP-9A
Ex Tax: MYR7,038.00
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack (6/10kVA) for Extended Runtime Model 240V, 2160VAh, rackmount with kit, 3U SRV240RLBP-9A
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 3U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: User manual, Battery cable, Rack mounting brackets
  • Range of product: Easy UPS On-Line
Batteries & Runtime
  • Number of battery blocks per string: 20
  • Device mounting: Rack mount
  • Number of battery filled slots: 0
  • Number of battery free slots: 0
  • Battery voltage: 240 V
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 133 mm
  • Width: 438 mm
  • Depth: 606 mm