APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack (1kVA) 648VAh SRV36BP-9A apc SRV36BP-9A
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack (1kVA) 648VAh SRV36BP-9A
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRV36BP-9A
  • SKU: SRV36BP-9A
  • MPN: SRV36BP-9A
Ex Tax: MYR1,525.00
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack (1kVA) for Extended Runtime Model 36V, 648VAh SRV36BP-9A
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: User manual, Battery cable
  • Range of product: Easy UPS On-Line
Batteries & Runtime
  • Number of battery blocks per string: 3
  • Device mounting: Floor mounted
  • Number of battery filled slots: 1
  • Number of battery free slots: 0
  • Battery voltage: 36 V
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 238 mm
  • Width: 145 mm
  • Depth: 400 mm