APC Easy UPS On-Line SRV 120V RM Battery Pack 15/20kV SRV120RLBP2-9A apc SRV120RLBP2-9A
APC Easy UPS On-Line SRV 120V RM Battery Pack 15/20kV SRV120RLBP2-9A
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRV120RLBP2-9A
  • Weight: 53.50kg
  • Dimensions: 24.00cm x 60.00cm x 80.00cm
  • SKU: SRV120RLBP2-9A
  • MPN: SRV120RLBP2-9A
Ex Tax: MYR7,840.00
APC Easy UPS On-Line SRV 120V RM Battery Pack for 15/20kV SRV120RLBP2-9A
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 3U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Documentation CD, User manual, Battery cable, Rack mounting brackets
  • Range of product: Easy UPS On-Line
Batteries & Runtime
  • Number of battery blocks per string: 20
  • Device mounting: Rack mount
  • Number of battery filled slots: 0
  • Number of battery free slots: 0
  • Battery voltage: +/- 120 V
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 133 mm
  • Width: 438 mm
  • Depth: 686 mm