APC Easy UPS Lithium-ion External Battery Pack SRVL SRVL48RMBP2U apc SRVL48RMBP2U
APC Easy UPS Lithium-ion External Battery Pack SRVL SRVL48RMBP2U
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRVL48RMBP2U
  • SKU: SRVL48RMBP2U
  • MPN: SRVL48RMBP2U
Ex Tax: MYR9,655.00
APC Easy UPS Lithium-ion External Battery Pack for 1/2/3kVA SRVL Extended runtime model, 48V 2400Wh, 2U Rackmount SRVL48RMBP2U
  • Number of rack unit: 2U
  • Battery type: Li-Ion (Lithium-Ion)
  • Provided equipment: RJ11 cable, Power cable, Rack mounting brackets, User manual, Safety guide
  • Range of product: Easy UPS On-Line
Batteries & Runtime
  • Number of battery filled slots: 0
  • Number of battery free slots: 0
  • Battery voltage: 48 V
Physical
  • Colour: Black with silver front bezel
  • Height: 86 mm
  • Width: 438 mm
  • Depth: 616 mm