APC Easy UPS Lithium-ion External Battery Pack 6kVA SRVL SRVL48RMBP3U apc SRVL48RMBP3U
APC Easy UPS Lithium-ion External Battery Pack 6kVA SRVL SRVL48RMBP3U
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRVL48RMBP3U
  • SKU: SRVL48RMBP3U
  • MPN: SRVL48RMBP3U
Ex Tax: MYR19,305.00
APC Easy UPS Lithium-ion External Battery Pack for 6kVA SRVL Extended runtime model, 48V 4800Wh, 3U Rackmount SRVL48RMBP3U
  • Number of rack unit: 3U
  • Battery type: Li-Ion (Lithium-Ion)
  • Provided equipment: RJ11 cable, Power cable, Rack mounting brackets, User manual, Safety guide
  • Range of product: Easy UPS On-Line
Batteries & Runtime
  • Number of battery filled slots: 0
  • Number of battery free slots: 0
  • Battery voltage: 48 V
Physical
  • Colour: Black with silver front bezel
  • Height: 131 mm
  • Width: 438 mm
  • Depth: 616 mm