APC Smart-UPS SRT 192V 8 and 10kVA RM Battery Pack SRT192RMBP2 apc SRT192RMBP2
APC Smart-UPS SRT 192V 8 and 10kVA RM Battery Pack SRT192RMBP2
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: SRT192RMBP2
  • Weight: 105.50kg
  • Dimensions: 43.00cm x 61.00cm x 101.00cm
  • SKU: SRT192RMBP2
  • MPN: SRT192RMBP2
Ex Tax: MYR10,899.00
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 3U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Installation guide, Warranty card, Rack mounting brackets
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery filled slots: 0
  • Device mounting: Stand alone battery stack
  • Battery voltage: +/- 192 V
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Replacement battery: APCRBC140
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 130 mm
  • Width: 432 mm
  • Depth: 682.7 mm