APC NetBotz 13.56 MHz Handle Kit ( NBHN1356 ) apc NBHN1356
APC NetBotz 13.56 MHz Handle Kit ( NBHN1356 )
Manufacturer Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: NBHN1356
  • Weight: 2.00kg
  • Dimensions: 26.40cm x 22.00cm x 21.70cm
  • SKU: NBHN1356
  • MPN: NBHN1356
Ex Tax: MYR6,129.00
  • Includes: Installation guide
NBHN1356 Features
NetBotz 13.56 MHz Handle Kit
Includes: Installation guide
NetBotz Rack Access Features & Benefits
Availability
Proximity Card User Registration : Register proximity cards to specific people.
Manageability
Master Key Override : Override electronic access with a hard key for power outages and maintenance.
Protection
Read-only Access : Share access without risking unauthorized configuration changes.
Technical Specifications
Physical
Maximum Height : 102MM, 10.2CM
Maximum Width : 203MM, 20.3CM
Maximum Depth : 178MM, 17.8CM
Net Weight : 1.13KG
Environmental
Operating Temperature : 0 - 45 °C
Operating Relative Humidity : 0 - 95 %
Operating Elevation : 0 - 3048meters
Storage Temperature : -15 - 65 °C
Storage Relative Humidity : 0 - 95 %